Meie seltsi looduskooli tegemiste keskuseks on Pudisoo ja siin tegutsev Annenhof puhkemaja. Siit saavad alguse paljud õppeprogrammid, samuti viime läbi õppepäevasid ja laagreid. Lahemaa mitmekülgse looduse rüpes asuv omanäoline majutus- ja puhkekoht ootab külalisi etteteatamisel aastaringselt.

Muraste Looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku. Selline rikkus niivõrd pealinna ligiduses on määratu aare, mis ettevaatlikul ja oskuslikul kasutamisel võimaldab anda loodusteavet ja -haridust paljudele Tallinna ja Harjumaa elanikele – esmajärjekorras aga kindlasti loodusõppe järele janunevatele lasteaedade ja algkoolide õpilastele ning õpetajatele.

Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia koondab enda alla Emajõe Lodjaseltsi senised keskkonnahariduslikud tegevused ja palju uut. Looduskooli põhitegevuseks on Eesti sisevete loodusväärtuste ja laevanduspärandiga seotud loodusteaduste- ja tehnoloogiaalase mitteformaalhariduse pakkumine ja arendamine. Viime läbi erinevad programme, õuesõppepäevi ja laagreid nii lastele kui täiskasvanutele, huviringe, õppetubasid, teistsugusi koolitunde, filmiõhtuid, arutelusid, seminare ja palju muud.

Asume Tallinnast ca 50 ja Rakverest 60 km kaugusel. Õppekäikukude sujuvamaks planeerimiseks pakume ja kasutame bussipartnerina Bussiproffi, kella mugavad ja nõuetekohased bussid meid siiamaani hätta pole jätnud, ka kaugematest maakondadest saabujaid.