Lahemaa Keskkonnahariduse Selts on asutatud 2014 aasta kevadsuvel aktiivsete piirkonnas tegutsevate loodus- ja retkejuhtide poolt eesmärgiga tegeleda ja pakkuda selgamalt ja organiseeritumalt keskkonnahariduslikke programme oma kodukohas. Ühendame endas eri paikkondade retkejuhte ja loodusinimesi, tegutseme enamjaolt oma kodumetsades ning -külades.

Täna pakume mitmekülgseid avastusõppelisi keskkonnahariduslikke õppeprogramme ennekõike Lahemaa Rahvuspargis, lisaks saab tellida ka programme õpetaja poolt valitud kohas ja teemadel. Läbi meie kohalike retkejuhtide vahendame oma kodupaikade ümbrust ning avastame selle imepära, räägime lisaks ka iseenda lugu ja suhestumist LOODUsse.

Lisaks aktiivõppeprogrammide pakkumisele ja arendamisele on meie eesmärgiks kaasata võimalikult palju kohalikke elanikke ning motiveerida kogenumaid elupõliseid loodusega harmoonias elavaid põliselanikke oma lugusid rääkima ja tegevusi tutvustama.

Meie pakutud õppeprogrammid sisaldavad alati ka praktilist ja füüsilist looduses liikumist, olgu selleks siis jõe ületus mööda vana purret või paadiga mõrral käimine. Tutvuge meie pakutavate õppeprogrammidega või kombineerime aktiivse õppepäeva vastavalt teie soovidele!

Lahemaa Seltsi tegevuspiirkond