Aastaring TALUpoja elus

/

Eesmärk

Viia õpilased tagasi aegadesse, mil meie esivanemad maal elades isemajandavad olid. Õpilased mõistavad paremini maa- ja põllutööde tähtsust tänapäeva elustiili alustalana ning loob loogilisi seoseid tööde, tegevuste ja rahavakalendri vahel.

]

Sihtgrupp

II-III kooliaste, võimalus kohaldada ka teistele kooliastmetele.

w

Märksõnad

Kodulinnud ja -loomad, talumaastik, pärandkultuur, loodusega koostoimimine, rahvakalender.

Koht ja aeg

Programm toimub aastaringselt ühes Lahemaa talus ja selle lähiümbruses kestvusega 3h.

Programm annab õpilastele võimaluse osa saada ja kaasa teha talumajapidamise igapäevarutiinist viisil, nagu enamus meie esivanemaid aastasadu maapiirkonnas elanud on.

Tutvume koduloomade ja talutöödega, vastavalt hooajale on võimalus ise kätt proovida, loomi toita ning oma füüsilised ja käsitöölised võimed proovile panna. Kindlasti oli ja on ka meie programmis olulisel kohal toit – lisaks söögi hankimise problemaatikale katsetame võimalusel ka mõne klassikalise nö talutoidu valmistamisega.

Programmi jooksul saame ajaloolise ülevaate meie talumajapidamise kujunemisest ja raskustest. Pika mõisaperioodi meenutuseksvõimalus  külastada ka Eesti üht suurimat Kolga mõisakompleksi, jätkuna võiks külastada ka Kolga kihelkonnamuuseumi.

III ja IV kooliaste, Eesti ja Euroopa rahvastik, põllumajandus kui majandusharu, toiduainetetööstus ja käsitöönduslik toiduvalmistamine, selle seosed keskkonnaga (geograafia) II kooliaste Aed ja põld elukeskkonnana (loodusõpetus)

Miks kitsed turnivad?

Kindlasti saame ka sellele igipõlisele küsimusele vastuse.

Kits või lammas?

Kuidas teha vahet ja miks neid koos pidada? Saame teada!!

Leia sobiv aeg!

Calendar is loading...