Aastaring TALUpoja elus

/

Eesmärk

Programm annab õpilastele võimaluse osa saada
ja kaasa teha talumajapidamise igapäevaelust ning saame ajaloolise ülevaate meie talumajapidamise
kujunemisest.

]

Sihtgrupp

II-III kooliaste, võimalus kohaldada ka teistele kooliastmetele.

w

Märksõnad

Kodulinnud ja -loomad, talumaastik, pärandkultuur, loodusega koostoimimine.

Koht ja aeg

Programm toimub aastaringselt ühes Lahemaa talus ja selle lähiümbruses kestvusega 3h.

Programm annab õpilastele võimaluse osa saada ja kaasa teha talumajapidamise igapäevarutiinist viisil, nagu enamus meie esivanemaid aastasadu maapiirkonnas elanud on. Tutvume koduloomade ja talutöödega, vastavalt hooajale on võimalus ise kätt proovida, loomi toita ning oma füüsilised ja käsitöölised võimed proovile panna. Programmi jooksul saame ajaloolise ülevaate meie talumajapidamise ja kultuurmaastike kujunemisest. Vaatame ja selgitame erinevate taluloomade funktsioone ja iseärasusi.

Miks kitsed turnivad?

Kindlasti saame ka sellele igipõlisele küsimusele vastuse.

Kits või lammas?

Kuidas teha vahet ja miks neid koos pidada? Saame teada!!