Möödunud nädalavahetusel aedades ja parkides aialinde vaadelnud inimesed nägid esialgsetel andmetel rohkem kui 50 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Ornitoloogiaühingule oli esmaspäeva hommikuks andmed laekunud 2000 inimeselt, kes tegid vaatlusi 1400 paigas üle Eesti. Aialinnuvaatlejatele jäi ka sel aastal kõige enam silma rasvatihaseid, kes moodustasid viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele mahtusid esiviisikusse ka põldvarblane, rohevint, leevike ja koduvarblane.

“Vaatlustulemusi mõjutas nädalavahetusel valitsenud klassikaline talveilm külmakraadide ja paksu lumega, mistõttu oli lindude vajadus toidumajades pakutava lisatoidu järele suurem,” lausus talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule. “Ühes vaatluskohas loendati keskmiselt 36 lindu, see on viiendiku võrra enam kui aasta tagasi soojakraadidega. Põnevamad liigid, kes silma jäid, olid punarind, käblik, värbkakk ja hallõgija. Juba mitmendat aastat järjest kohatakse vähemalt ühte üliharva talvitajat  – mustpea-põõsalindu.”

Ornitoloogiaühing ootab talvise aialinnuvaatluse vaatlusandmeid veel 5. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata tavapostiga aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Lisainfo:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv