Pühapäeval, 30.04. kuulutatakse välja konkursi looduse aasta foto võitja ja aasta loodusfotograaf. Postimehe fototoimetus avaldab valiku nominentidest ja kutsub gallupis hääletama oma lemmiku poolt
Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale ning laste ja noorte kultuuriaastale.Võistlus toimub kolmes vanuserühmas ning viieteistkümnes võistluskategoorias. Üldarvestuses hinnatakse töid kaheksas kategoorias: loomaportreed; loomad tegutsemas; loomad oma keskkonnas; taimed ja seened; maastikupildid; inimene ja loodus; vormimängud looduses; mustvalge looduspilt.

Laste ja noorte vanuserühmas hinnatakse töid kolmes kategoorias: loomapildid; looduspildid; inimene ja loodus.

Esmakordselt on erikategooriana konkursil «Liikuv looduspilt».

Töid hindas fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii Rein Marani juhtimisel.

Tulemused tehakse teatavaks 30. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2017. Parimatest piltidest antakse välja uus Loodusfoto Aastaraamat 2017.

«Loodame, et see raamat saab vabariigi 100. aastapäeva vääriline, annab hea ülevaate loodusfotograafide meisterlikkusest, pakub meile kõigile rõõmu ning lisaks sobib hästi tänavuse looduskaitsekuu motoga «Eestilt Euroopale»,» ütles konkursi vastutav korraldaja Jaan Riis.

Looduse aasta foto võistlust korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia koostöös fotofirmadega. Vaata ka Looduse Omnibussi kodulehte.