26-28. augustil 2021 a. kohtuvad kunstnikud, loodusteadlased, filosoofid ja posthumanistid Viinistu Kunstisadamas toimuval rahvusvahelisel hübriidkonverentsil BIOTOOPIA*. Tule Sina ka! Konverents on inglise keeles.

Biotoopiat köidab elusolendite vastastikune mõju ja infovahetus ning intellekti ilmingud looduskooslustes, kuid teeb valvsaks inimese jõuetu reaktsioon elurikkuse hoidmisel tervel planeedil. Antropotseenisajandite jooksul on inimesed sekkunud looduse iseregulatsiooni ja käivitanud arenguid, mis võivad saatuslikuks saada kogu biosfäärile. Nüüd siin 21. sajandi hakul püüame pidurdada halbu stsenaariumeid ja sõnastada looduse ja inimese uut tüüpi suhteid. Sellistele muutustele hoo andmiseks otsib Biotoopia värskeid koostöövorme kunstide, teaduse ja biosfääri vahel, et valmistada pinda uute mõttemustrite tärkamiseks. Biotoopia hooandjaks toaaedniku tark abiline Click & Grow.

Esimene Biotoopia keskendub ökosüsteemsusele ja elurikkusele – interaktsiooni, kommunikatsiooni ja intellekti ilmingutele looduskooslustes, tehnoloogia osale loodusuuringutes ning posthumanistliku eetika küsimustele.

Biotoopia 2021 peamised välisesinejad on filosoof ja taimede intelligentsust uuriv teadlane Vicente Raja (Hispaania), kultuuriteoreetik Ewa Domanska (Poola), kunstnik Timur Si-Qin (USA/Saksamaa), bioloog ja kirjanik Andreas Weber (Saksamaa) ja kunstnikud Nathalie Beekman (Holland) ning T.S. Anna (Läti). Nendega astuvad dialoogi eesti tippteadlased ja kunstnikud.

Lisaks ettekannetele ja vestluspaneelidele on konverentsil ka Biotoopia teemadest lähtuv kunsti- ja muusikaprogramm, loodusmatk ning kõikidele osalejatele avatud töötoad. Viinistul osalejatele on avatud toitlustuala, kus pakutav toiduvalik sisaldab vegan, gluteeni- ja laktoosivaba menüüd. Konverentsi ajal toimub Viinistu Kunstisadama õualal mitmeid aktiivseid tegevusi. Kogu Biotoopia programmi kuraator on kunstnik ja visionäär Peeter Laurits.

Biotoopia 2021 on hübriidkonverents – selle füüsilise kohaolekuga sündmus leiab aset Viinistu Kunstimuuseumis, kuid 26.08-27.08 on konverentsil võimalik osaleda ka veebikeskkonnas Worksup platvormil.

Viinistu Kunstimuuseumis toimuva konverentsi piletid sisaldavad pääsu konverentsi aladele, kunsti-, muusika- ja loodusprogrammi, söögikordasid (sobib ka taimetoitlastele, veganitele, sh gluteeni- ja laktoosivabad võimalused), kohvipause ja juurdepääsu veebipõhisele konverentsiplatvormile Worksup koos aastase järelvaatamise võimalusega. Worksup keskkonda sisenemise juhised saadetakse teile 2 päeva enne konverentsi e-posti teel.

Piletid ei sisalda ööbimist. Peale pileti soetamist saadetakse ostja meiliaadressile Biotoopia sooduskood ööbimise soetamiseks Viinistu Hotellis 20 EUR/ öö kaheses toas ühele inimesele. Telkimisalal enda telgiga majutus on 7 EUR / öö. Uuri vabade ruumide olemasolu meiliaadressilt arthotel.viinistu@gmail.com.

Kui te ei ööbi Viinistu hotellis või kämpingus, võite kasutada Biotoopia bussi, mis on pileti omanikele ja kutsutud külalistele tasuta. Buss väljub Tallinnast Viinistu poole 26. ja 27. augustil kell 9.00 ja tuleb tagasi Tallinna kell 21.00. Andke meile teada, kas ja mis päeval vajate bussi pileti soetamisel Fientast. Bussipeatuse asukoht Tallinna kesklinnas saadetakse teile e -posti teel veidi enne konverentsi.

Üks võimalus on veel tulla ühistranspordiga, buss nr 151 väljub kell 9.40 Tallinnast Balti jaamast Viinistule. Rohkem infot leiab peatus.ee veebilehelt.

Konverentsi peasponsor on Click & Grow. Sponsorid on Ecosh Life, ePPC ja Wizon. Toetajad on Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus läbi Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi ja Viinistu Kunstisadam.

Programmi info on leitav www.biotoopia.ee veebilehelt. Korraldaja jätab õiguse teha programmis muudatusi.

Ohutuse juhised konverentsi külastajatele

Seoses uute piirangutega tuleb igal külastajal Biotoopia konverentsile pääsemiseks läbida nakkusohutuse kontroll sissepääsu juures. Konverentsil saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või negatiivse testi tulemusega inimesed. Tulenevalt logistilisest eripärast Viinistul ei ole kohapeal kiirteste teha võimalik, palume teha seda enne Viinistule saabumist oma kodu linnas. Kiirtest on kehtiv kuni 48h ja CPR test kuni 72 h.

Kui tunnete end haigena või olete olnud kontaktis isikuga, kellel on diagnoositud COVID-19, palun jääge koju ja külastage konverentsi veebis.

Konverents järgib Eesti Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud nõudeid avalike ürituste läbiviimisel ning tagab kõikide külaliste turvalisuse ja heaolu.

Juhul kui ilmnevad Eesti Vabariigi valitsuse poolt nõuded, mis ei luba füüsilist konverentsi korraldada plaanitud ajal, hüvitatakse pileti kulu (peale konverentsi toimumist) välja arvatud 25 eurot, mis tagab konverentsil osalemise Worksup platvormil veebikeskkonnas 26.08 – 27.08.2021 ja kogu programmi hilisema järelvaatamise.

* Biotoopia nime laenasime Sirje Helme, Eha Komissarovi ja Ando Keskküla kureeritud 1995. aasta näituselt, mille algatatud teemaarendusi me jätkame.

Viinistu Kunstisadam • Viinistu küla, Kuusalu vald, Eesti